New Delhi, Delhi
GST No. 07AAGPA4776K1ZJ
Approx. Rs 100 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Chemical Type | Surfactant |
| Purity | 98% |
| Application Industry | Cosmetic |
| Form | Liquid |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Packaging Size | 50 kg |
| Brand | Indian Make |
| Shelf Life | 2 Years |
| Packaging Type | HDPE Drum |
| Country Of Origin | Made In India |
Approx. Rs 13 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Packaging Size | 50 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Grade | Technical Grade |
| Brand | Indian |
| Purity | Technical |
| Usage/Application | Feed/ Foods |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 85 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Purity | ≥99% |
| Grade | Industrial Grade |
| Moisture | ≤0.1% |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Application | Melamine Crockery |
| Form | Powder |
| Color | White |
| Packaging Type | Bag |
| Usage/Application | Industrial |
| Physical Form | Powder |
| Packing Size | 25 kg |
| Brand | Chinese Brand |
| Country Of Origin | China |
Approx. Rs 125 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Chemical Grade | Food Grade |
| Form | Powder |
| Sodium Phosphate Type | Disodium Phosphate |
| Assay | ≥98% |
| Packaging Size | 25 kg |
| Country of Origin | India |
Approx. Rs 80 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Physical State | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Usage | Industrial |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Packaging Type | Bag Packing |
Approx. Rs 155 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packing size | 25 Kg |
| Usage/Application | Industrial |
| Purity | 99% |
Approx. Rs 200 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Packaging Type | jar apcking |
| Physical State | Liquid |
| Usage | Industrial |
| Grade Standard | Technical Grade |
| Packaging Size | 50 kg |
Approx. Rs 115 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Purity | 99% |
| Grade | Cosmetic |
| Packaging Type | HDPE Drum |
| Packaging Size | 25 kg |
Explore More Products
© Goyal Chem Associates. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited