New Delhi, Delhi
GST No. 07AAGPA4776K1ZJ
Approx. Rs 1,050 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Packaging Size | 25 kg |
| Color | Light Blue to Bluish Green |
| Usage/Application | Dietary Supplement |
| Country of Origin | Made in India |
| Physical State | Powder |
| Packaging Type | Bag Packing |
Approx. Rs 255 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Country of Origin | Made in India |
| Colour | White |
| Physical State | Powder |
| usage | Food, Pharma |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
Approx. Rs 230 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Country of Origin | Made in India |
| Colour | Black |
| Physical State | Powder |
| usage | Food, Pharmaceuticals |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
Approx. Rs 80 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Physical State | Powder |
| Usage | Industrial, Commercial |
Approx. Rs 162 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form Of Supplement | Powder |
| Type Of Supplement | Calcium |
| Packaging Type | Bag |
| Additives | Magnesium, Iron, Zinc |
| Brand | Indian |
Approx. Rs 90 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Minimum Order Quantity | 50 Kg |
| Packaging Size | 50 Kg |
| Packaging Type | Jar/ Drum Packing |
| Brand | Indian |
| Purity | 50% |
| Grade | Feed Food Pharma |
| Usage/Application | Feed Food Pharma |
| Physical Form | Liquid |
Gluconic acid is an organic compound with molecular formula C6H12O7 and condensed structural formula HOCH2(CHOH)4COOH. It is one of the 16 stereoisomers of 2,3,4,5,6-pentahydroxyhexanoic acid.
Additional Information:
Approx. Rs 335 / KgGet Latest Price
Product BrochureProduct Details:| Magnesium Strength | 300 mg |
Explore More Products
© Goyal Chem Associates. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited